Ale jak to zrobić? W dzisiejszym wpisie przybliżymy Ci ten temat

W jaki sposób przechowywać skórzany pasek?

Bardzo istotną rolę pełni przechowywanie skórzanego paska. Nie wystarczy go po prostu wyjąć ze spodni (czy co gorsze - wrzucić go do szafy ze spodniami bez wyjmowania ze szlufek). Skórzany pasek należy przechowywać w miejscu, w którym nie będzie wilgoci, ale również nie można przesadzić w drugą stronę, czyli bardzo ciepłe, nasłonecznione miejsce.
Dlatego przechowuj swój pasek najlepiej w szafie z innymi ubraniami, możesz go zwinąć w spiralę i położyć na półce. Skórzanego paska nie powinno się na siłę prostować, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na wierzchnią warstwę lica skóry i powodować jego większą podatność na zarysowania i pęknięcia.

Co zrobić ze zmoczonym skórzanym paskiem?

Skóra nie lubi wilgoci, co już zostało tutaj zaznaczone. Jeśli podczas wyjścia na zewnątrz Twój skórzany pasek się przemoczył, to pod żadnym pozorem nie próbuj go suszyć na grzejniku, suszarką czy w promieniach słońca! Te sposoby, mimo że skutecznie wysuszą Twój pasek to spowodują przesuszenie skóry, co na dłuższą metę spowoduje jego szybsze zużycie.
Co zatem zrobić, jeśli męski czy damski skórzany pasek został przemoczony? Wytrzyj go jak najszybciej z nadmiaru wody np. Ściereczką, czy ręcznikiem, a następnie odłuż go w miejscu zacienionym, gdzie będzie mógł wyschnąć w swoim tempie. Ułóż go delikatnie np. Na podłodze, na gazecie i daj mu dzień - dwa na wyschnięcie.

Czy skórzany pasek trzeba czyścić?

Jeśli czytasz ten wpis, to zakładam, że zależy Ci na Twoim skórzanym pasku. Dlatego trzeba go czyścić, należy o niego dbać jak o każdą inną część garderoby. W przypadku plam tłustych najlepszym sposobem będzie zebrać to co się uda papierowym ręcznikiem, a na plamę wysypać puder lub mąkę ziemniaczaną. Po kilku godzinach zetrzyj mąkę lub puder i pasek powinien być czysty.

Dbaj o swój skórzany pasek!

Jeśli chcesz, żeby pasek cieszył Cię przez długie lata, dodawał stylu Twoim ubraniom, to musisz o niego regularnie dbać. A pasek w zamian odwdzięczy się nienaganną kondycją.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist
Product added to compare.

Ciasteczka...
Podobnie jak wszystkie inne sklepy i serwisy internetowe - my też używamy ciasteczek ;)