Wystarczy poznać kilka modowych sztuczek, żeby nasze stylizacje wskoczyły na zupełnie inny poziom!

Najczęściej popełniane błędy

Na wstępie warto podkreślić, że modowe wpadki popełniają panowie w każdym rozmiarze. Każda sylwetka wymaga świadomości i wiedzy co będzie do niej pasowało, a co nie. O ile jednak mężczyznom w rozmiarach M czy L często udaje się te wpadki ukryć sylwetką, o tyle u tych z kilkoma kilogramami na plusie widać je jak na dłoni.

Jakie to błędy i wpadki?

Za duże

Zakładanie na siebie za dużych ubrań to zdecydowanie największy i najcześciej popełniany błąd. Jeśli myślisz, że luźne, nie opinające ciała ciuchy sprawią, że będziesz wyglądał szczuplej, to jesteś w błędzie. Jest zupełnie odwrotnie!

Paski

Jeśli masz w swojej szafie koszule czy swetry w paski, to schowaj je głęboko na dnie. Nic tak nie poszerza sylwetki jak paski właśnie. Możesz zresztą przeprowadzić test. Najpierw ubierz swój ulubiony sweter w paski, a potem zmień go na taki w jednolitym kolorze. Nie wydaje Ci się, że wyglądasz szczuplej?

Za długie

Większy rozmiar w pasie zazwyczaj przekłada się na długość nogawki spodni. Wielu Panów uznaje, że tak już musi być i nawet nie myśli o tym, żeby oddać spodnie do skrócenia. A to duży błąd. Każde załamanie materiału na nogawce dodaje nam kilogramów, które przecież chcieliśmy ukryć!

Źle dobrane

Znacie ten widok? Eleganckie buty (najcześciej wąskie), jeansy z szerokimi nogawkami i koszula włożona w spodnie? Chyba wszystko w temacie :)

Modowe sztuczki XXL

Panowie o okrągłej sylwetce często próbują ją ukryć, co jest błędem. Oczywiście nie powinniśmy podkreślać naszego brzuszka (chyba, że jesteście z niego dumni :D), ale kilkoma sprytni zabiegami możemy wymodelować naszą sylwetkę - ukryć to co jest do ukrycia, a podkreślić to co warte podkreślenia.

Dobrze dobrany rozmiar

Kluczem do sukcesu w doborze rozmiaru jest świadomość sylwetki i wiedza, co do niej pasje, a co nie. Odpowiednio dobrany rozmiar to podstawa. Tu zachęcamy do kolejnego testu. Idąc do przymierzalni weź dwa rozmiary - większy i mniejszy - i sam sprawdź w czym wyglądasz lepiej. Oczywiście warto zachować umiar. Jeśli nie chcesz być postrzegany jak apetyczna parówka, to nie przesadzaj z zaniżaniem rozmiarówki :)

Kolor butów

To sztuczka głównie dla Panów o niższym wzroście. Spodnie i buty w tym samym kolorze wydłużają sylwetkę - szczególnie nogi, a dzięki temu optycznie ubywa nam kilogramów.

Krój spodni

Najlepszym krojem spodni dla Panów z nadprogramowymi kilogramami są spodnie typy tappered. Mają on dosyć szeroką nogawkę w udach, zwężającą się ku dołowi. Spodnie takie nie dość, że dobrze modelują sylwetkę, to są niezwykle wygodne i dobrze leżą.

Kolory

Panuje przekonanie, że kolor czarny wyszczupla i rzeczywiście coś w tym jest. Nie oznacza to jednak, że dodatkowe kilogramy skazują Cię wyłącznie na ten jeden kolor! Styliści podkreślają, że każda sylwetka najlepiej wygląda w maksymalnie trzech kolorach, choć w przypadku osób XXL zaleca się by połączenia te były raczej jednolite. Unikniemy dzięki temu wyraźnego podziału sylwetki.

Warstwy

Nie tylko Ogry mają warstwy :) Zasłanianie piwnego brzuszka za koszulą większą o kilka rozmiarów nie jest najlepszym pomysłem, ale ubranie się na tzw. cebulkę może korzystanie wpłynąć na wyszczuplenie naszej talii. T-shirt z rozpiętą koszulą, a do tego marynarka może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Serek

Wcięcie w serek ma swoich zagorzałych fanów i przeciwników. Można go lubić lub nie, ale jedno jest pewne - zastąpienie okrągłego kołnierzyka koszulki lub swetra w wcięcie typu V optycznie wydłuża szyję. Efekt ten uzyskamy również rozpinając jeden guzik w koszuli więcej.

Idealnym wykończeniem każdej stylizacji będzie odpowiednio dobrany pasek. Krótki poradnik na ten temat umieściliśmy w innym artykule.

Warto też zastanowić się np. nad mniejszą torbą na ramię czy bardzo modnymi dziś nerkami, które idealnie dopełnią naszą stylizację.


Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist
Product added to compare.

Ciasteczka...
Podobnie jak wszystkie inne sklepy i serwisy internetowe - my też używamy ciasteczek ;)