Wystarczy poznać kilka modowych sztuczek, żeby nasze stylizacje wskoczyły na zupełnie inny poziom!

Najczęściej popełniane błędy

Na wstępie warto podkreślić, że modowe wpadki popełniają panowie w każdym rozmiarze. Każda sylwetka wymaga świadomości i wiedzy co będzie do niej pasowało, a co nie. O ile jednak mężczyznom w rozmiarach M czy L często udaje się te wpadki ukryć sylwetką, o tyle u tych z kilkoma kilogramami na plusie widać je jak na dłoni.

Jakie to błędy i wpadki?

Za duże

Zakładanie na siebie za dużych ubrań to zdecydowanie największy i najcześciej popełniany błąd. Jeśli myślisz, że luźne, nie opinające ciała ciuchy sprawią, że będziesz wyglądał szczuplej, to jesteś w błędzie. Jest zupełnie odwrotnie!

Paski

Jeśli masz w swojej szafie koszule czy swetry w paski, to schowaj je głęboko na dnie. Nic tak nie poszerza sylwetki jak paski właśnie. Możesz zresztą przeprowadzić test. Najpierw ubierz swój ulubiony sweter w paski, a potem zmień go na taki w jednolitym kolorze. Nie wydaje Ci się, że wyglądasz szczuplej?

Za długie

Większy rozmiar w pasie zazwyczaj przekłada się na długość nogawki spodni. Wielu Panów uznaje, że tak już musi być i nawet nie myśli o tym, żeby oddać spodnie do skrócenia. A to duży błąd. Każde załamanie materiału na nogawce dodaje nam kilogramów, które przecież chcieliśmy ukryć!

Źle dobrane

Znacie ten widok? Eleganckie buty (najcześciej wąskie), jeansy z szerokimi nogawkami i koszula włożona w spodnie? Chyba wszystko w temacie :)

Modowe sztuczki XXL

Panowie o okrągłej sylwetce często próbują ją ukryć, co jest błędem. Oczywiście nie powinniśmy podkreślać naszego brzuszka (chyba, że jesteście z niego dumni :D), ale kilkoma sprytni zabiegami możemy wymodelować naszą sylwetkę - ukryć to co jest do ukrycia, a podkreślić to co warte podkreślenia.

Dobrze dobrany rozmiar

Kluczem do sukcesu w doborze rozmiaru jest świadomość sylwetki i wiedza, co do niej pasje, a co nie. Odpowiednio dobrany rozmiar to podstawa. Tu zachęcamy do kolejnego testu. Idąc do przymierzalni weź dwa rozmiary - większy i mniejszy - i sam sprawdź w czym wyglądasz lepiej. Oczywiście warto zachować umiar. Jeśli nie chcesz być postrzegany jak apetyczna parówka, to nie przesadzaj z zaniżaniem rozmiarówki :)

Kolor butów

To sztuczka głównie dla Panów o niższym wzroście. Spodnie i buty w tym samym kolorze wydłużają sylwetkę - szczególnie nogi, a dzięki temu optycznie ubywa nam kilogramów.

Krój spodni

Najlepszym krojem spodni dla Panów z nadprogramowymi kilogramami są spodnie typy tappered. Mają on dosyć szeroką nogawkę w udach, zwężającą się ku dołowi. Spodnie takie nie dość, że dobrze modelują sylwetkę, to są niezwykle wygodne i dobrze leżą.

Kolory

Panuje przekonanie, że kolor czarny wyszczupla i rzeczywiście coś w tym jest. Nie oznacza to jednak, że dodatkowe kilogramy skazują Cię wyłącznie na ten jeden kolor! Styliści podkreślają, że każda sylwetka najlepiej wygląda w maksymalnie trzech kolorach, choć w przypadku osób XXL zaleca się by połączenia te były raczej jednolite. Unikniemy dzięki temu wyraźnego podziału sylwetki.

Warstwy

Nie tylko Ogry mają warstwy :) Zasłanianie piwnego brzuszka za koszulą większą o kilka rozmiarów nie jest najlepszym pomysłem, ale ubranie się na tzw. cebulkę może korzystanie wpłynąć na wyszczuplenie naszej talii. T-shirt z rozpiętą koszulą, a do tego marynarka może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Serek

Wcięcie w serek ma swoich zagorzałych fanów i przeciwników. Można go lubić lub nie, ale jedno jest pewne - zastąpienie okrągłego kołnierzyka koszulki lub swetra w wcięcie typu V optycznie wydłuża szyję. Efekt ten uzyskamy również rozpinając jeden guzik w koszuli więcej.

Idealnym wykończeniem każdej stylizacji będzie odpowiednio dobrany pasek. Krótki poradnik na ten temat umieściliśmy w innym artykule.

Warto też zastanowić się np. nad mniejszą torbą na ramię czy bardzo modnymi dziś nerkami, które idealnie dopełnią naszą stylizację.


Komentarze (0)

Product added to wishlist
Product added to compare.

Ciasteczka...
Podobnie jak wszystkie inne sklepy i serwisy internetowe - my też używamy ciasteczek ;)