Wybór rozmiaru paska do spodni

Wybór odpowiedniego rozmiaru paska do spodni nie jest łatwym zadaniem dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Zapewne nie tylko takie osoby będą czytały ten wpis, ponieważ istnieje jedna uniwersalna zasada, którą kieruje się większość producentów pasków skórzanych - w tym oczywiście także my :)

Rozmiar paska, powinien być zbliżony do obwodu w pasie ewentualnie do obwodu na biodrach (jeśli pasek noszony jest na biodrach). Zatem przykładowo osoba, która ma obwód pasa  98cm powinna zakupić pasek o rozmiarze 100.

W przypadku paska z klamrą o rozmiarze 100 środkowa dziurka znajduje się właśnie mniej więcej w setnym centymetrze długości, pozostawiając około 8cm w jedną i drugą stronę (gdyby rozmiar w pasie miał ulec zmianie)

Dla ułatwienia poniżej umieszczamy tabelkę, która pomoże dobrać odpowiedni rozmiar paska.

Rozmiar paskaDługość bez klamryPierwsze oczkoOstatnie oczkoObwód w pasie
8095 cm708575-80 cm
85100 cm759080-85 cm
90105 cm809585-90 cm
95110 cm8510090-95 cm
100115 cm9010595-100 cm
105121 cm95110100-105 cm
110128 cm100115105-110 cm
115133 cm105120110-115 cm
120138 cm110125115-120 cm
* paski są produkowane ręcznie z naturalnych materiałów, dlatego zastrzegamy sobie niewielkie różnice ±2cm
skórzane paski do spodni

Wszystkie nasze paski skórzane i paski parciane możesz obejrzeć tutaj.

A jeśli masz już kupiony pasek, który okazuje się za duży, to odsyłamy Cię do wpisu: "Jak zmniejszyć rozmiar skórzanego paska do spodni", w którym wyjaśnimy Ci w jaki sposób w 5-10 minut zmniejszyć pasek.

Czy wybór rozmiaru paska jest trudny?

Może się wydawać, że wybranie odpowiedniego rozmiaru lub długości paska do spodni jest skomplikowanym procesem. Jednak jak to często powtarza znany bloger - nic bardziej mylnego :)

Dla użytkownika paska, czyli osoby, która będzie go na co dzień nosiła najważniejsze jest, aby skórzany pasek nie był ani za długi ani za krótki, a mówiąc konkretniej - żeby zamykać się na środkową dziurkę. Daje to możliwość "popuszczenia pasa" jak głosi jedno ze staropolskich przysłów, czyli kiedy przyjdzie cięższy okres, gdy utrzymanie wagi i obwodu w pasie nie będzie zbyt proste, to mamy kilka dziurek, o które nasz pasek możemy wydłużyć. No i w drugą stronę, kiedy przyjdzie nowy rok, a wraz z nim postanowienia biegania, siłowni i uprawiania fitnessu, to przez ten czas, kiedy waga naszego ciała nieco zelżeje - możemy zapinać się w pasie nieco ciaśniej, aby podkreślić sylwetkę.

Dlatego pamiętaj, aby wybierając pasek dla siebie lub najbliższej osoby - zawsze mieć na uwadze, aby zamykać się na środkową dziurkę - sprawi to uniwersalność paska i możliwość noszenia go przez długie lata.

Skórzane paski - te wykonane z prawdziwej, naturalnej skóry mają to do siebie, że z czasem noszenia potrafią się rozciągnąć o około 2-3cm. Można wziąć to pod uwagę w przypadku, kiedy nie wiemy, na który rozmiar się zdecydować, gdy nasz obwód w pasie znajduje się na granicy dwóch rozmiarów. Nie jest to wada produkcyjna pasków - charakterystyczna cecha naturalnego materiału.

Zawsze, kiedy potrzebujesz pomocy - nasi sprzedawcy są do Twoich usług. Chętnie doradzimy za pomocą maila, rozmowy telefonicznej lub wizyty w naszym salonie firmowym. A jeśli po otrzymaniu zamówionego towaru stwierdzisz, że jednak mogłeś wybrać inny rozmiar, kolor lub klamrę w pasku - to nie stwarzając problemów - wymienimy go dla Ciebie!

Zobacz nasze bestsellerowe paski skórzane

Wytwarzaniem pasków skórzanych zajmujemy się od lat.

Znamy już chyba wszystkie zagadnienia z nimi związane. Dlatego na paski skórzane dajemy aż 10 lat gwarancji!

Rozmiar paska zależy od sposobu noszenia!

Na koniec warto wspomnieć o tym, że rozmiar (długość) paska jest również uzależniony od sposobu, w jaki będziemy go nosić.

Paski równie dobrze wyglądają noszone na biodrach, jak i w pasie - to od osoby używającej pasek zależy, jaki sposób jej bardziej odpowiada i czy z paskiem na biodrach czy z paskiem w pasie czuje się bardziej komfortowo. Kiedy mamy już wiedzę co do sposobu noszenia skórzanego paska - wystarczy postępować zgodnie z podanymi wcześniej wytycznymi, pamiętając o zamykaniu na środkową dziurkę.

Na koniec krótka wskazówka na temat wyboru rodzaju pasków do spodni

O tym, że pasek jest istotnym elementem garderoby chyba nie muszę przekonywać, skoro czytasz  wpis na temat wyboru rozmiaru. Musisz zacząć od zdefiniowania swojego stylu - jeśli na co dzień ubierasz się klasycznie, elegancko to warto wybrać pasek cieńszy w czarnym kolorze. Natomiast jeśli preferujesz styl nieco luźniejszy, tzw. casualowy, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie pasek szerszy w kolorze brązowym ewentualnie czarnym, do którego możesz wybrać inną niż klasyczna klamrę.

Obowiązkowo pamiętaj, że do czarnych, eleganckich butów obowiązkowo musisz mieć czarny pasek, a do butów w kolorze brązowym - oczywiście pasek brązowy

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist
Product added to compare.

Ciasteczka...
Podobnie jak wszystkie inne sklepy i serwisy internetowe - my też używamy ciasteczek ;)