Wybierz idealną torbę na laptopa

Wielu z Was staje przed wyzwaniem zakupu nowej torby na laptopa. Na rynku jest wiele teczek, które pozwolą przenosić Wasz cenny sprzęt, zatem którą torbę na laptopa wybrać? Która torba jest warta uwagi?

Torba na laptopa z materiału, czy ze skóry?

To pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać stając przed wyborem torby na laptopa. A właściwie jeszcze przed nim, powinno pojawić sie inne pytanie - ile planuję wydać na torbę na laptopa?

Jak nie trudno sie domyślić, torba wykonana z poliestru będzie tańsza od torby wykonanej ze skóry lub ekoskóry. Zatem jeśli Twój budżet to max 200-300zł, to warto poszukać torby poliestrowej, z domieszką skóry (np. skórzane dno i uchwyty) lub torby z ekoskóry, albo rozważyć wstrzymanie się lub dorzucenie jeszcze "stówki", żeby budżet pozwalał na zakup torby skórzanej.

skórzana torba na laptopa

Przewaga skórzanej torby

Jeszcze kilka lat temu można było mówić, że torba skórzana wytrzyma z pewnością dużo dłużej niż torba z materiału sztucznego. Aktualnie jest to nie prawdą, bo technologia produkcji materiałów sztucznych poszła tak dalece do przodu, że obie torby przetrwają równie długo.

Ważne jest natomiast, że torba skórzana będzie sie dużo ładniej starzeć od torby z materiału sztucznego. Na torbie skórzanej kolor będzie z czasem lekko patynować, być może pojawią się lekkie pęknięcia. To wszystko nada torbie wyjątkowego wyglądu.

W torbie na laptopa wykonanej z poliestru uświadczymy jedynie przetarć i wystających nitek :)

Skórzana torba wygląda też znacznie lepiej od torby z materiału sztucznego, w społeczeństwie panuje przekonanie, że właściciel torby skórzanej ma wyższy status niż posiadacz innej torby. Zatem jeśli chcesz być postrzegany za człowieka biznesu - bez wątpienia wybierz torbę skórzaną.

Skórzana torba na laptopa

skórzana torba na laptopa

Rozmiary laptopów

skórzana torba na laptopa

Podstawowe cechy dobrej torby na laptopa

Kiedy już wybrałeś materiał torby, warto zwrócić uwagę na jej rozmiar. W pierwszej kolejności musisz się dowiedzieć (jeśli nie pamiętasz) jakiego rozmiaru jest Twój laptop.

Skup się na tym, aby torba była dobrze dopasowana do Twojego laptopa. W przeważającej większości ludzie poszukują torby na laptopa 15'' lub niejasnego, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Takich toreb na rynku jest bardzo dużo

Większą zagwozdkę mają posiadacze nieco większych laptopów, bowiem znaleźć ciekawą, skórzaną torbę na laptopa 17'' to nie lada wyzwanie!

Poza laptopem torba powinna także pomieścić myszkę i zasilacz, te dwie rzeczy chyba najczęściej nosisz. Dodatkowo zwróć uwagę, żeby zmieściły sie w niej także dokumenty, które z reguły nosisz.

Skórzana torba na laptopa

rozmiar paska do spodni

Komora na laptopa czy etui?

Większość toreb na laptopa ma wszyte specjalne pianki zabezpieczające Twojego laptopa przed uszkodzeniami podczas transportu. Innym ciekawym rozwiązaniem jest dokładanie przez producentów specjalnego etui na laptopa.

Ma ono dwie podstawie zalety:

  • jeśli nie masz zamiaru przenosić laptopa, to możesz pozostawić etui w domu i używać swojej skórzanej torby jak zwykłej torby na dokumenty, żadne pianki ochronne nie będą Cię ograniczały
  • jeśli chcesz przenieść samego laptopa, to możesz torbę zostawić w domu lub w biurze i wziąć samego laptopa w etui, dzięki czemu całość będzie lżejsza i będzie zajmowała mniej miejsca.

Komfort użytkowania torby na laptopa

Poza wyglądem, bo o gustach się przecież nie dyskutuje, to komfort użytkowania torby powinien być kolejnym kryterium wyboru dobrej torby na laptopa.

Skórzana torba na laptopa będzie nam służyła przez co najmniej 3-5 lat, nie możemy czuć się niekomfortowo podczas jej używania.

Torba na laptopa musi być wygodna w przenoszeniu. Wiele modeli skórzanych teczek posiada regulowany pasek do noszenia torby na ramieniu. Taki pasek najczęściej jest odpinany od torby, wiec kiedy jest niepotrzebny możemy go po prostu schować.

Zwróć również uwagę na rączki od torby - czy dobrze leżą w dłoni, czy są odpowiednio wzmocnione i nie urwą się po kilku miesiącach użytkowania?

Laptop waży około 2-3 kilogramy, sama torba to waga około 1-2 kilogramów, plus dokumenty, kalendarz i okaże się, że każdego dnia będziesz przenosił około 5 kilogramów, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość rączek.

skórzana torba na laptopa

Styl skórzanej torby

Ważne jest również, aby torba nie odstawała stylem od Twojego stylu ubierania się. Jeśli będziesz jej używał głównie w sytuacjach bardzo oficjalnych, wybierz równie elegancką torbę jak Twoje ubranie. W takim przypadku skup się raczej na torbie na laptopa w kolorze czarnym.

Jeśli Twój ubiór zależy od spotkania na jakie sie wybierasz i jednego dnia jesteś eleganckim biznesmenem pod krawatem a drugiego dnia w krótkich spodniach i polówce biegniesz do taksówki, to wybierz torbę, która będzie do tego pasowała. Torbę, która będzie jednocześnie elegancka i casualowa.

Podziel się z nami w komentarzu, jaki styl Ty preferujesz i w jakim czujesz się najwygodniej?

Wybrane torby na laptopa od Cartello

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist
Product added to compare.

Ciasteczka...
Podobnie jak wszystkie inne sklepy i serwisy internetowe - my też używamy ciasteczek ;)